Держателі Лінії Ріпа та спадковість перероджень Вчителів Лінії Ріпа

Лінія Ріпа з’явилася в Тибеті в ХІІ-ХІІІ ст., її заснував практик Дхарми Сенґе Ванґчук, Держатель Лінії, в традиції Баром Каґ’ю, яка є однією з чотирьох основних шкіл традиції Каґ’ю. В XVIII ст. лінія стає більш відомою з народженням Ріпа Пеме Деже Ролпа (приблизно в 177 році), який був першим Держателем Трону Ріпа (Ден-Раб), держателем Лінії (Дхунґ_Раб), а також головою сім’ї Ріпа та Монастирів Ріпа. 13-й Кармапа Дудул Дордже визнав його реінкарнацією високо реалізованого майстра Тантри традиції Каґ’ю Ріпа Паво Тінлей Дордже.

Ріпа Дже Пема Дедже Ролпа

Ріпа Дже Пема Дедже Ролпа був другим Ріпа Чоґтрул. Традиція Лінії Ріпа та реінкарнації починаються з нього.

Традиція реінкарнацій Ріпа продовжується з 3-м Ріпа Чоґтрул – Пема Дхундруб Ґ’ялцен, потім з 4-м Ріпа Чоґтрул − Друбванґ Рінпоче або Рітрул Ріґдзин Чоґ’ял (1933-1977).

Другим держателем родинної Лінії Ріпа був Друбванґ Н’єдон Рінпоче (1844-1901). Він слідував за піднесеними духовними вчителями, такими як його вельмишановний батько, майстер Друбванґ Цокьї, та іншими вчителями.

Він та його брат К’ябґон Меток Ґ’ялпо правили у складі Тибетського Уряду в Ґанден Подранґ та в Кунлінґ Пашод Лабранґ. Під час його правління йому були даровані вишиті золотом шапка та прекрасна мантія з парчі для верхової їзди, а його кінь був вкритий жовтими обладунками і золотим орнаментом на голові. Йому також були подаровані офіційний лист зі штампом та церемоніальна парасолька. Таким чином були відмічені його заслуги як великого Лами. Згідно з пророцтвом, він взяв за дружину дочку родини Дорма з Дхошула. Він поширював Дхарму за допомогою своїх просвітлених активностей з підтримання дозрівання та звільнення, а в 1901 році він явив розчинення фізичного тіла в Дхармакаї.

Третій держатель родинної Лінії Ріпа був Друбванґ Джиґме Цеванґ Чокдруб (1891-1954). Його вчителем був шановний батько Друбванґ Бхйо Ріґдзін. Відомий як еманація Дордже Дроло, він мав велике співчуття та неймовірну силу мовлення. Він взяв за дружину Юнґдрунґ Лхамо, дочку родини Бонкар з Рівоче. І знову, згідно з пророцтвом, цей майстер одружився з Палден Тсомо з роду Друбванґ Шак’я Шрі. Таким чином, завдяки цьому провидницькому акту великої доброти та єднання була нарешті закріплена сімейна лінія Дхарми Ріпа. У віці 63 років, в Рік Дерев’яного коня (1954) Друбванґ Джиґме Цеванґ Чоґруб покинув цей світ.

Четвертий, нинішній держатель сімейної Лінії Ріпа – Його Превелебність К’ябдже Тертон Намкха Дріме Рабджам Рінпоче. Він є вищим керівником Лінії Ріпа школи Ньїнґма Буддизму Ваджраяни, а також Тертоном, що живе зараз. Його Святість також є головою монастирів Ріпа в Тибеті, Індії та Непалі, а також Ріпа-центрів по всьому світі.

Дунґсей Тензин Ньіма Рінпоче народився в 1959 році, він син Й. П. Тертона Намкха Дріме Рабджам Рінпоче та духовний спадкоємець лінії Ріпа. Зараз він також є адміністративним та духовним головою монастиря Ріґон Таши Чоелінґ в Тибеті та населення цієї місцевості, підтримуючи та поширюючи Дхарму Будди, зокрема практики Лінії Ріпа.

Дунґсей Ґ’єтрул Джиґме Рінпоче

Дунґсей Ґ’єтрул Джиґме Рінпоче народився в 1970 році, він син Й. П. Тертона Намкха Дріме Рабджам Рінпоче та духовний спадкоємець Лінії Ріпа. Його мати, Кхандро Чіме Долкар, також з благородної бутанської родини. Ґ’єтрул Джиґме Рінпоче є держателем двох духовних Ліній: спадкової Лінії Ріпа, в якій він народився, а також Лінії Пема Лінґпи, Ґ’єлінґ Орґ’єн Міндролінґ, що походить з прихованої землі Пемако, держателем якої він був у попередньому житті.

Дунґсей Лхунтрул Дечен Ґ’юрме Рінпоче

Дунґсей Лхунтрул Дечен Ґ’юрме Рінпоче, син Й. П. Тертона Намкха Дріме Рабджама Рінпоче та Санґ’юм Чіме Долкар, народився в 1976 році. Він є духовним спадкоємцем Лінії Ріпа та визнаний реінкарнацією Джиґме Темпай Ґ’ялцена, третього Тамдрін Лхунпо Чоґтрула. В коледжі Нґаґ’юр Ньїнґма в Майсурі він вивчав Сутру, Тантру та гуманітарні предмети загального циклу, завершив повну дев’ятирічну програму. Тепер він є адміністративним головою монастиря Ріґон Таши Чоелінґ в Непалі та широко відомий завдяки цілительській силі ритуалів, що він проводить для блага всіх живих істот.