Ріпа в Україні

Буддійська організація «Ріпа Україна» − громада, метою діяльності якої є поширення Вчення Будди, буддійська практика і проведення світських заходів відповідно до традицій Лінії Ріпа, а також вивчення різних методів самопізнання і духовного розвитку.

Лінія Ріпа виникла у Тибеті в XII-XIII ст.. Вона належить до школи Ньїнґма, буддизму Ваджраяни. Чинним головою Лінії Ріпа є Тертон – К’ябдже Намкха Дріме Рабджам Рінпоче. Ґ’єтрул Джиґме Рінпоче і Лхунтрул Дечен Рінпоче − спадкоємці лінії Ріпа, які проводять класичні буддійські Вчення по всьому світу, включаючи Україну. Це сімейна лінія передачі по крові від батька до сина, в якій передавалося Вчення від самого царя Ґесара, просвітленого тибетського правителя, який жив у Х ст..

У минулому найчастіше можна було зустріти високореалізованих духовних вчителів, які були, як правило, аскетами. Цар Ґесар, будучи повністю просвітленим Бодхісаттвою, з’явився на світ в образі правителя, стверджуючи торжество життя і святкуючи добро, приховане в ньому, замість того, щоб відрікатися від мирських турбот.

Дотримуючись древньої тибетської мудрості, Лінія Ріпа несе знання про те, як слідувати духовному шляху, не віддаляючись від реального світу, і ведучи активне соціальне життя.

Це Вчення про те, як в шаленому темпі сучасного світу, залишатися в гармонії з собою і навколишньою дійсністю, про те, як виявивши в собі основоположні благі якості, розвивати їх, наповнюючи життя істинним сенсом і щастям, про те, як духовно зростати, і , знайшовши внутрішню гідність, насолоджуватися кожним моментом існування.

Основними напрямками діяльності громади Ріпа є:

  1. Організація і проведення традиційних буддійських Вчень.
   Ми організовуємо візити Вчителів в Україну для того, щоб якомога більша кількість людей змогли доторкнутися до древніх універсальних знань, що дозволяють розвивати любов, співчуття і мудрість.
  2. Регулярна практика Традиції Ріпа.
   Ми збираємося разом, щоб мати можливість отримувати знання і практикувати Вчення Будди по прямій лінії передачі і привносити все корисне з них в наше повсякденне життя, покращуючи його якість, глибину і усвідомленість.
  3. Проведення програм, спрямованих на духовний, емоційний і фізичний розвиток, розкриття природнього потенціалу та лідерських якостей.
   Ми відкриті для людей різних професій, релігій, стилів життя, які шукають гармонію і можливості для саморозвитку.
  4. Участь у благодійних проектах, ініційованих Вчителями Лінії Ріпа, а також їх учнями по всьому світу.

Частина практик і програм, які ми регулярно проводимо, відкрита для всіх охочих і не вимагає спеціальних посвят. Слідкуйте за нашими анонсами на цій сторінці.
З відритим серцем запрошуємо всіх охочих!

 • RIPA
 • Ріпа в Україні