Ріпа Ладранґ

The Ripa Family (c) 2009 by Christoph Schoenherr

Ріпа Ладранґ – резиденція Його Превелебності Тертона Намкха Дріме Рабджама Рінпоче, його спадкоємців та членів сім’ї. «Ріпа» – це назва Лінії, а «Ладранґ» належить до резиденції Лами або Держателя Лінії. Нащадки сімейних Ліній вважаються особливо сильними носіями передачі вчення, тому що відбитки благословень учителя роду утримуються як в тілі, так і в розумі нинішніх носіїв Лінії. В доповнення до історії родинної Лінії Ріпа, також важливо відмітити, що прадід по материнській лінії Його Превелебності Намкха Дріме Рабджам Рінпоче був Друбванґ Шакья Шрі (1853-1919), високо реалізований майстер в традиціях Друкпа Каґ’ю та Ньїнґма. Шакья Шрі також славився відновленням Великої Ступи Бодханатх в Катманду, в Непалі, на початку ХХ століття.

Лінія родини Ріпа почалася в ХІІ столітті, як спадкова, в традиції Баром Каґ’ю і міцно утвердилася з теперішньою назвою «Ріпа Ладранґ» завдяки Ріпа Пема Деджед Ролпа (1803-1880), який був славетним містиком Тантри та шанованим Тертоном в ХІХ ст. Він був визнаний реінкарнацією високо реалізованого майстра Тантри Ріпа Паво Тінлей Дордже та став Першим держателем трону Ріпа і Другим Ріпа Тулку. Другим держателем Лінії Ріпа був Друбванґ Нґедон Ґ’яцо (1844-1901), син Ріпа Пема Деджед Ролпа та його дружини Санґ’юм Карцо. Він був сильним майстром медитації, котрий дарував багатьом послідовникам посвяти та настанови.

На початку ХІХ ст. також жив Джиґме Цеванґ Чокдруп (1891-1954), третій держатель Лінії Ріпа, еманація Ґуру Дордже Дроло, одного з гнівних проявів Падмасамбхави. Він був відомий своїм співчуттям та благословенною силою мови. Згідно з пророцтвом Падмасамбхави, союз з високо реалізованою йогіні на ім’я Санґ’юм Палден Цомо, онукою Тоґдена Шакья Шрі, приніс потужний духовний потенціал Лінії Ріпа та ще сильніше зміцнив їх відданість надихаючій діяльності з розвитку немонастирських громад.

Це також призвело до народження Друбванґ Азін Рінпоче або Рітрул Ріґдзін Чоґ’ял (1933-1997), 4-го Ріпа Чоґтрул та старшого брата нинішнього 4-го держателя Лінії Ріпа, Його Превелебності Тертона Намкха ДрімеьРабджам Рінпоче, Тертона, який живе в наш час, котрий відкрив та систематизував томи прихованих Скарбів Розуму.

В нинішній час Й. П. Тертон Намкха Дріме Рабджам Рінпоче та його сини, спадкоємець Дунґсей Ґ’єтрул Джиґме Рінпоче та Дунґсей Лхунтрул Дечен Ґ’юрме Рінпоче, є держателями Лінії Ріпа та очолюють сім’ю Ріпа. Всі сім дітей Його Превелебності беруть участь у збереженні та поширенні вчень Лінії Ріпа. В Тибеті син Й. П. Дунґсей Тензін Ньіма Рінпоче наглядає за монастирем Ріґон Таши Чоелінґ в Ньіма-Пхуґ. Дунґсей Ґ’єтрул Джиґме Рінпоче відомий своєю громадською діяльністю, хорошою розмовною англійською, а також живим та прямим стилем передачі вчень та почуттям гумору.

Дунґсей Лхунтрул Дечен Ґ’юрме Рінпоче визнаний еманацією Хаягриви. В теперішній час він є виконавчим головою монастиря Ріґон Таши Чоелінґ в Непалі. Він широко відомий своїми ритуалами на багатьох Друбчо та Друбченах, що відбуваються щорічно в монастирях Ріпа та приносять благословення та зцілення.

Три старші дочки Його Превелебності: Семо Сонам Пелдзом, Семо Пема Дечен та Семо Сонам Палмо майстерно виконують пісні та танці в традиції Ґесара, допомагають батькові в його діяльності в Азії та на Заході. Молодша дочка Його Превелебності, Сак’єнґ Ванґмо, Дечен Чоінґ Занґмо, є дружиною Сак’єнґ Міпама Рінпоче, голови буддійської традиції Шамбали.